Lekarz weterynarii Adam Chyliński - Brodnica - leczenie weterynaryjne bydła, trzody chlewnej, zwierząt towaryszących i gołębi, sklep zoologiczny, salon groomerski

Facebook - Weterynarz Adam Chyliński, Brodnica Facebook - Sklep zoologiczny Brodnica
Aktualności - Weterynarz Brodnica - weterynarz Adam Chyliński

Halitoza u zwierząt

Halitoza u zwierząt

Nieprzyjemny zapach z jamy ustnej (halitoza), pojawienie się płytki nazębnej oraz choroby przyzębia to bardzo częste dolegliwości u psów i kotów.

Często pierwszym niepokojącym objawem, który zauważamy jest nieprzyjemny zapach z pyszczka naszego zwierzaka i z tym problemem zgłaszamy się do lekarza weterynarii. Dokładna diagnostyka schorzeń jamy ustnej obejmuje badanie na pacjencie przytomnym, a w razie potrzeby na pacjencie znieczulonym. Niejednokrotnie problem stanowi kamień nazębny, który nie usuwany prowadzi do chorób przyzębia. Z czasem dochodzi do odsłonięcia szyjek zębowych, co sprawia ogromny ból przy jedzeniu i piciu. W końcu może rozwinąć się parodontoza i zwierze traci zęby. Często nie zdajemy sobie sprawy, że choroby zębów i dziąseł mogą być także źródłem infekcji i toksyn rozprzestrzeniających się na inne tkanki i organy, co w konsekwencji doprowadza do poważnych chorób serca, wątroby lub nerek.

W walce z kamieniem nazębnym, pośrednio powodującym halitozę, ogromne znaczenie ma profilaktyka. Warto od małego przyzwyczajać naszego psa lub kota do czyszczenia zębów. Do tego celu należy użyć zakupionej w sklepie zoologicznym szczoteczki i pasty dla psów lub kotów. Można skorzystać również ze specjalnego gryzaka dentystycznego. Na rynku dostępny jest szeroki wybór tego typu produktów.

Jeśli mimo naszych zabiegów pojawi się kamień nazębny najskuteczniejszą metodą jego eliminacji jest zabieg przy użyciu skalera ultradźwiękowego.

W trosce o „zdrowy uśmiech” naszych podopiecznych zapraszamy na bezpłatne badanie jamy ustnej w naszej przychodni.
W razie pytań nasi lekarze pozostają do Państwa dyspozycji i rozwieją wszelkie wątpliwości.
Serdecznie zapraszamy!!!

CardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

created by: Cardea Creations